Аналітична довідка

17.12.2021


Бібліотеки Луганщини не схильні зупинятися на досягнутому. Залишаються на варті нових ідей та готові активно їх втілювати. Що змінилося в роботі бібліотек Луганської області 2021 року, і що продовжує працювати у сталому режимі на користь громадам? Відділ науково-методичної роботи Good library проаналізував інноваційний досвід роботи публічних бібліотек за 2021 рік s радо ділиться успіхами колег. 

Моніторинг діяльності хабів цифрової освіти

10.12.2021


Протягом листопада 2021 року відділ науково-методичної роботи Луганської ОУНБ проводив опитування, аби з’ясувати, як працювали бібліотеки у межах проєкту «Дія. Цифрова освіта» протягом року. Методисти налаштовувалися побачити кількісний результат проведених занять та консультацій, з’ясувати тенденційність серед різних верств населення у навчанні та використанні адміністративних послугах.

Універсальний солдат: сучасний бібліотекар очима користувачів

02.11.2021


Цьогоріч, протягом 1 серпня – 10 вересня, відділ обслуговування Good library досліджував серед користувачів бібліотек Луганщини, яким же має бути сучасний бібліотекар. Методологія дослідження базується на чотирьох етапах, серед яких – анкетування мешканців; глибинні інтерв’ю з начальниками відділів культури Луганської області; глибинні інтерв’ю з представниками громадськості; фокус-групи з відвідувачами бібліотек.

Література без художніх персонажів: наука, мистецтво, спорт Результати опитування

29.07.2021


З травня цього року  ми шукали відповідь на питання, що частіше читають у бібліотеках Луганської області. Перше, що спадає на думку всім, – це художня література. Дійсно, частіше читають художню, і надалі можна говорити про жанри і авторів. Але наше опитування стосувалося саме галузевої літератури у бібліотеках. Пропонуємо зосередитися на літературі різних галузей науки та мистецтва. Вона у вас є? Як часто шукають її у вас?

Фаховий рівень методичних кадрів бібліотек Луганщини: дослідження

19.04.2021


Хто такий методист і якими якостями повинен володіти? На думку фахівців, методист повинен володіти ораторським мистецтвом, уміти зрозуміло і доступно донести ідею до слухачів,  володіти логічним й аналітичним мисленням, уміти бачити перспективу, бути грамотним, комунікабельним і креативним. Ця професія потребує постійного підвищення освіти та майстерності. Це дослідження дозволило отримати відомості для визначення перспектив розвитку методичної діяльності та навчання методичних кадрів публічних бібліотек для забезпечення їх відповідності сучасним завданням.

2020. Бібліотеки Луганщини в цифрах і фактах

02.04.2021


Бібліотека – місце, що надихає на розвиток ментальної культури та соціальної свідомості. Ця надмета мотивує бібліотекарів виходити на новий рівень надання послуг, підтримувати соціальні і культурні ініціативи. Тож, традиційно говоримо про цифри та факти бібліотек Луганщини. У матеріалі – дані на основі річних звітів публічних бібліотек регіону системи Міністерства культури та інформаційної політики України. Детальніше про бібліотечні фонди, клієнтів, відвідування, фахівців тощо читайте в повному варіанті.

ЛОУНБ як центр змістовного дозвілля громади: дослідження

22.01.2021


Упродовж 2020 року відділ обслуговування Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки (далі Луганська ОУНБ) досліджував рівень зацікавленості користувачів м. Старобільськ у послугах, пропонованих бібліотекою. Відтак, мета бібліотекарів – з’ясувати, що саме спонукає жителів міста прийти до бібліотеки, яким формам і тематиці дозвілля віддають перевагу найбільше, зрештою, що стає на перешкоді до сприйняття бібліотеки як центру змістовного дозвілля громади. Задля виявлення більшого спектру причинно-наслідкових зв’язків дослідження бібліотекарі провели опитування і серед своїх колег, щоб порівняти погляди тих, хто продукує послуги та, власне, їхніх споживачів.

Бібліотеки, зміни і трохи моніторингової терапії

21.12.2020


Протягом 2020 року Відділ науково-методичної роботи проводив моніторинг оптимізації мережі бібліотек та бібліотечних послуг. Мета такої роботи –  сприяти створенню бібліотеками нової мобільної, систематизованої мережі бібліотек в умовах реорганізації громад. Також моніторинг мав і додаткове завдання – визначити стан бібліотек області. Ідеться про аналіз технічної спроможності бібліотек надавати сучасні послуги громаді, кадрової компетентності та прагнення до постійної самоосвіти, відповідності бібліотечних фондів міжнародним стандартам ІФЛА.

Бібліотеки працюють як цифрові хаби, але приховуються?

17.12.2020


Наприкінці 2020 року Відділ науково-методичної роботи провів моніторинг серед бібліотек, які  залучені до проєкту «Дія». Міські та сільські бібліотеки Луганської області, попри виклики цього року, активно працювали з проєктом «Дія. Цифрова освіта». За результатами моніторингу, завершеного 14 грудня, 72 бібліотеки проводили навчання та рекламну діяльність в межах проєкту. Загалом ці 72 бібліотеки провели 975 занять. На час карантину 56,9% бібліотек проводили індивідуальні заняття. Інша половина – не мали змоги організовувати навчання офлайн, але здійснювали дистанційні консультації телефоном або в соціальних мережах.

«Дія. Цифрова освіта»: що робить бібліотекар і яка взаємодія між бібліотеками області?

28.10.2020


Бібліотеки Луганщини активно просувають цифрову грамотність серед своїх користувачів. Координує таку роботу Методичний центр Луганської ОУНБ. Спробуємо коротко розказати про особливості такої взаємодії і пояснити, чому саме бібліотеки є головними провайдерами цифрової освіти.

Населення Луганщини обізнане в «Дії»? Результати опитування.

28.10.2020


Міністерство цифрової трансформації працює швидко та ефективно. Стрімко налагоджує мережу електронних послуг та освітніх курсів. Бібліотеки Луганщини теж активно долучаються до роботи за проєктом «Дія. Цифрова освіта». Проводять навчання, пропонують електронні послуги. Луганська ОУНБ взяла на себе роль куратора проєкту в області, аби сприяти розвитку цього напрямку, систематизувати та покращити отримані результати обласних цифрових хабів.

Бібліотеки Луганщини в умовах карантину

16.06.2020


Криза, спричинена пандемією COVID-19, не могла не позначитися на роботі публічних бібліотек регіону. Це була неочікувана форс-мажорна ситуація, але загалом, такий іспит наші бібліотекарі витримали. На початку карантину бібліотеки здебільшого поринули в так звану внутрішню роботу: навели лад у фондах і на своїх просторах, «підтягли» списання і закінчили облік та інвентаризацію книжкових колекцій. Але криза затягнулася, і незвична ситуація підштовхнула більшість бібліотекарів області шукати нові форми роботи, нові можливості комунікації з користувачами, звернути увагу на важливість власної присутності в Інтернет-просторі.

«Луганщина моя»: новий бренд області

03.06.2020


Імідж, бренд і репутація території країни/області/міста зараз є важливою ресурсною частиною економіки. Саме так можна просувати загальнодержавні та регіональні проєкти для налагодження партнерства та нарощення конкурентоспроможності, зберігати кількість підприємств регіону, збільшувати число робочих місць, залучати нових жителів і туристів, поліпшувати добробут громади загалом.

Бібліотеки Луганщини в цифрах і фактах за 2019 рік

21.02.2020


Якби не було статистики, ми навіть і не підозрювали б про те, як же гарно ми працюємо wink Мережа бібліотек… майже збережена! Станом на 1.01.2020 до послуг мешканців Луганської області 297 бібліотек сфери управління Мінкультури. Динаміка зростання кількості обслужених користувачів бібліотеками області впродовж 2017-2019 років виглядає наступним чином: від 238 400 осіб–244 000 до осіб – 242 300 осіб.

Моніторинг діяльності КЗ «Публічна бібліотека Білокуракинської СТГ»

01.08.2019


25 липня методисти Луганської ОУНБ відвідали Білокуракинщину. За результатами перевірки склали аналітичну довідку про роботу пубілічної бібліотеки. Наразі у  складі комунального закладу «Публічна бібліотека Білокуракинської СТГ» 17  бібліотек, а саме: Білокуракинська центральна бібліотека та 16  відокремлених структурних підрозділів-філії, з бібліотек-філій не працюють 3. Щорічно комунальний заклад обслуговує 7456 користувачів,  тобто  59% населення (усього мешканців ОТГ – 12570).

Думки вголос, або Дещо про сільські бібліотеки Марківської ЦБС

11.07.2019


Життя стрімко летить вперед, суспільство змінюється, нові технології заполоняють Всесвіт, змінюються люди та їх потреби. Наче недавно бібліотеки були лише книгозбірнями, а сьогодні це розвинені установи, не схожі одна на одну, з пакетом різноманітних послуг для користувача. Бібліотекарі, з притаманним їм ентузіазмом та креативністю, намагаються змінювати і трансформувати свої заклади, щоб не відставати від часу та бути потрібними громаді.  Що ж ми маємо на сьогоднішній день у нашій невеличкій бібліотечній системі?

Моніторинг діяльності Міловської ЦБС

02.07.2019


13 червня методична служба Луганської ОУНБ провела моніторинг діяльності Міловської ЦБС. Як підсумок - складена Аналітична довідка діяльності Міловської централізованої бібліотечної системи з реалізації Стратегії розвитку бібліотечної справи України до 2025 р. У складі Міловської ЦБС – Центральна районна бібліотека та 14 бібліотек-філій, які працюють, 1 бібліотека-філія (Шелестівська сільська бібліотека-філія) не діє за наказом №11 від 15.09.2017 р. дирекції Міловської ЦБС.

Результати моніторингу читання

11.06.2019


Протягом травня 2019 року Відділ обслуговування Good library проводив моніторинг серед читачів. Опитано 88 охочих, часто з подальшою консультацією, бесідою. Мета моніторингу – виявити вподобання читачів щодо певних послуг бібліотеки, різновидів літератури та масових заходів.

День українського добровольця відзначили бібліотеки Луганської області

07.04.2018


З 2016 року 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Свято покликане вшанувати захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. З нагоди відзначення Дня українського добровольця бібліотеки Луганщини провели низку різноманітних заходів. Мета кожної культурно-просвітницької події – подальше зміцнення патріотичного духу молоді, підвищення суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань, популяризація подвигу захисників України та  піднесення престижу військової служби в країні. 
 

Огляд сайтів публічних бібліотек Луганської області

11.03.2018


Бувають завдання, вирішення яких вимагає від людини надзвичайного напруження волі та самопожертви. Завдання, що несуть у собі труднощі гуманітарного спрямування. Багато письменників, розмірковуючи про свою творчість, іноді висловлюють думку, що немає для людини, яка пише, нічого страшнішого і моторнішого (але заразом і привабливого), ніж порожній білий аркуш.

Показано 20 з 28