Календар знаменних та пам'ятних дат Луганської області


Луганська обласна універсальна наукова бібліотека щорічно видає покажчик літератури до пам’ятних дат Луганщини.

"Календар знаменних і пам'ятних дат Луганщини" видається   ЛОУНБ з 1973 року. В електронному вигляді — з 2002 року. Покажчик містить матеріали про визначні події історії, суспільно-політичного, громадського та культурного життя області, ювілеї уродженців краю та видатних діячів, життя та діяльність яких пов'язана з Луганщиною.

Видання відкривається переліком основних знаменних і пам'ятних дат року. На дати, які позначені ( * ), даються фактичні довідки та списки рекомендованої літератури, розташовані в хронологічному порядку і доповнені електронними ресурсами. Видання має ілюстративний матеріал. Для полегшення користування Календарем розроблено допоміжний іменний покажчик.

Календар адресовано науковцям, учителям, бібліотекарям, працівникам засобів масової інформації, студентам, учням і всім, хто цікавиться краєзнавством. Радимо використовувати покажчик для відзначення ювілейних і пам'ятних дат краю. Він допоможе в організації книжкових виставок, переглядів, проведенні масових заходів.

  • Календар знаменних дат Луганської області – 2022

  • Календар знаменних дат Луганської області – 2021

  • Календар знаменних дат Луганської області – 2020

  • Календар знаменних дат Луганської області – 2019

  • Календар знаменних дат Луганської області – 2018

 

Конференція «Бібліотека – інтердисциплінарна платформа сучасності»

– не просто синтез виступів на певні теми, а передусім, – інструмент для формування методів подальшого розвитку. Наша мета – сприяти взаємодії діячів науки та мистецтва в бібліотеці шляхом популяризації та практичного втілення механізму інтердисциплінарності як синтезу багатоаспектного досвіду в різних галузях. У збірнику представлені тези доповідей бібліотекарів-практиків, науково-педагогічних працівників, громадських активістів, митців і письменників. 

Читайте та надихайтеся. Завантажити.

 

Календар до 30-річчя Незалежності України

Цьогоріч незалежна Україна відзначає свій ювілей – 30 років. Саме стільки минуло відтоді, коли Верховна Рада України на позачерговій сесії 24 серпня 1991го ухвалила історичний документ виняткового значення для українців – Акт проголошення Незалежності України. Так, на карті світу постала нова держава. Здобуття незалежності є великою заслугою багатьох поколінь українців, які пройшли складний і довготривалий шлях задля самостійності, єдності та державності.

Сьогодні незалежність України – запорука вільного розвитку держав і народів Європи, а ще головна перешкода для російського імперіалізму з одвічною цікавістю до матеріальних і людських ресурсів  українців.

Ми часто наголошуємо на подіях, що вели до незалежності, серцевиною яких був Київ. Та кожен регіон України всі ці 30 років закладав цеглинки в будівництво свого дому. Напередодні річниці вирішили згадати, яким же був наш край упродовж 30 років, які важливі події, зокрема й трагічні, трапилися на шляху незалежності на Луганщині. Кожна згадана подія – це внесок у тодішнє й сьогоднішнє життя України. Майбутнє за нами.
 

Переглянути календар можна за посиланням

 

Бюлетень Луганського обласного відділення УБА

Трохи про бюлетень. Його створили для того, щоб хороші люди знали, чим займається бібліотека й чому в ній буває весело й не нудно. А зараз Nota Bene для нубів. Бюлетень – це періодичне інформаційне видання, де коротко розказано про багатоаспектні події із життя бібліотеки. Коротко про головне, якщо зовсім стисло.

Аналогічний бюлетень має Всеукраїнське ГО УБА, тому Луганське обласне відділення УБА не захотіло пасти задніх і видало свій.

Перший бюленень ЛОВ УБА вийшов у 2018 р., в ньому розповідається про таке:

  • безперервну освіту (це чого навчилися бібліотекарі й де побували),
  • неформальну освіту (тренінги, заняття і корисні знання, які отримала громада),
  • проектну діяльність (це про те, як бібліотеки вирішують актуальні проблеми обслуговування населення, залучають спонсорів і підвищують імідж бібліотеки).

Ми про всяк випадок залишимо посилання, тому почитаєте деталі за посиланням.

 

Другий бюлетень ЛОВ УБА побачив світ у 2019 році.

Він розказує коротко про роботу Луганського обласного відділення Української бібліотечної асоціації, події, які вплинули на життя публічних бібліотек області, медіаграмотність як один із ключових напрямків роботи ЛОВ УБА і заразом Good library.

А ще подаємо простеньку інструкцію, як стати частиною Луганського обласного відділення УБА. Це змінить ваше життя? Якщо ви точно налаштовані працювати і допомагати нам розвивати бібліотеки Луганщини – то так. Принаймні ви точно знатимете, що всі ваші зусилля є величезним внеском у велику спільну роботу.

Бюлетень розповість більше: завантажити.

 

Третій бюлетень ЛОВ УБА змахує крилами 2020 року

Щорічна традиція ЛОВ УБА – видання бюлетенів з інформацією про те, як і чим жили бібліотеки Луганщини протягом року. Цього разу говоримо про рік без перебільшень пишної проєктної активності. Бібліотеки хизуються участю у міжнародних програмах, спрямованих на згуртування громад, запровадження дієвого інструментарію адвокації, розвиток та впровадження нових методик у професійну діяльність бібліотекарів, зокрема і в сегменті навчання бібліотечних фахівців.

Про це та дрібочку інших тем розкажемо в бюлетені 2020.

 

Бібліотечні голоси 2021 року звучали голосніше. І ні, не від схибленості через левову частку роботи в онлайн-форматі. Це голоси єднання,  командного супротиву всім факапам цього року. Отому супротиву й присвятили Бюлетень-2021 від Луганського обласного відділення УБА, де розповідаємо про результати науково-практичної конференції у гібридному форматі та буйство ідей від її спікерів; перебіг та переможців конкурсу на кращу онлайн-подію серед бібліотек області; враження від ХІІ Львівського міжнародного бібліотечного форуму; потрясні результати роботи бібліотечних хабів; та красиві показники мережі волонтерських клубів програмування Code Club Луганщина.

Читайте та надихайтеся. Завантажити.

 

Ми всі сепульки

І живемо у непердбачуваному сепулькарії, тобто симулякрі. Нас оточує правда неправди - фейк. Чагають соцмережі, що крадуть персональну інформацію. Поглинає таргетована реклама і шириться спам. Ні, не все так погано. Усе прекрасно! Особливо, коли знаєш, як безпечно  випливти на поверхню. Good library з цим допоможе. "Сепульки в сепулькарії" - коротка історія про виживання у медіапросторі і легку параною. 

 

І ніяк інакше: історії успіху сільських бібліотек

Видання «І ніяк інакше: історії успіху сільських бібліотек» – це історії успіху семи сільських бібліотек Луганщини. Вони стали успішними новаторами і вдалими прикладами успішних перетворень від «книгозбірні» до «бібліотеки».

Недарма одне із основних завдань бібліотечної галузі – позиціонування бібліотек як лідерів інтелектуальної свободи, закладів, що забезпечують рівний та вільний доступ до інформації і знань. Таку думку окреслила всесвітня дискусія «Глобальне бачення», що відбулася у 2018 році за ініціативою ІФЛА.

Метаморфози сталися з Нещеретівскою, Новоастраханською, Воєводською бібліотеками-філіями, Білолуцькою селищною бібліотекою, Петропавлівською дитячою бібліотекою, Половинкинською і Шульгинською бібліотеками.

Детальні історії перетворення бібліотек читайте, будь ласка, за посиланням.