Луганська ОУНБ – головний методичний центр для бібліотек регіону

Якісна методична робота відіграє значну роль у самозбереженні бібліотек, діагностиці стану бібліотечної ситуації, визначає рівень її адаптованості до нових умов. Провідним аспектом діяльності обласної бібліотеки залишається консультаційна допомога, яка  надається бібліотечним працівникам регіону. Така допомога стосується проблематики роботи в сучасних умовах, утвердження власного іміджу, розгортання інноваційної діяльності, вивчення потреб користувачів та їх задоволення рівнем обслуговування в бібліотеках.

Пріоритетним напрямом роботи нашої бібліотеки як методичного центру є допомога керівникам бібліотек в управлінні сучасною бібліотекою та її інформаційними ресурсами. Для цього ми проводимо семінари, тренінги та конференції за актуальними питаннями та надаємо своєчасну допомогу.

У кризовий період в центрі особливої уваги – питання управління сучасною бібліотекою та її ресурсами, робота в соціальних мережах та робота із сайтом. Для спеціалістів, які займаються цією діяльністю, організовано спеціальні тренінги, семінари та консультації.

У період децентралізації, диспергування функцій та повноважень, важливо вчасно та правильно розставити пріоритети, які призведуть до  збереження та процвітання бібліотечної справи. Як працювати в умовах децентралізації, про перспективи та виклики, що постали сьогодні перед бібліотечними закладами – усі ці питання сьогодні в центрі уваги обласної книгозбірні. 

Сьогодні вже немає потреби доводити комусь, наскільки важлива для бібліотек участь у різних проєктах та грантових конкурсах. Адже це можливість одержання додаткових фінансових засобів, посилення творчої діяльності, підвищення професійного рівня. Крім того, активізація проєктної діяльності дозволяє сконцентрувати увагу на найбільш нагальних проблемах, виділяти й розвивати головні напрямки діяльності. 

Уявлення про бібліотеку залежить від щоденної праці та формується впродовж багатьох років. Максимум зручностей, технічна оснащеність, оформлення інтер`єру, розклад роботи, високий рівень бібліотечно-інформаційних послуг. Усі ці „дрібниці” створюють позитивний імідж бібліотеки, а тому левова частка методичної роботи сьогодні присвячена саме цим питанням.

Щоб якісно та своєчасно задовольняти читацькі потреби, бібліотекар повинен постійно покращувати свої знання. Формування професійної компетентності – основне завдання безперервної бібліотечної освіти на Луганщині. У межах цієї роботи відбувається обмін думками між колегами, де можна перейняти передовий досвід, практичні тренінги, професійні майстер-класи тощо. 

Професійна бібліотечна спільнота Луганщини завжди тримає руку на пульсі країни. Долучитися до нас вам допоможе цей розділ нашого сайту.