До Дня Луганської області: дайджест «Літературна картографія Луганщини»

02.06.2023


3 червня – День Луганської області, якій виповнюється 85 років. По-особливому це свято сприймається сьогодні, коли дім знаходиться в окупації російської армії, а ми чекаємо поки над нашими містами замайоріє синьо-жовтий прапор. Але завжди можна повернутися додому бодай подумки, у нагоді ж можуть стати твори художньої літератури. Луганщина серед цих рядків справжня: непроста, неоднорідна, але так само рідна й бажана.

Ілларіон Павлюк бачить, як вас цікавить пітьма

02.06.2023


Що може відволікти від буремних реалій сучасної України? Буремні вигадки сучасної України. Хоча чи зовсім історія Ілларіона Павлюка «Я бачу, вас цікавить пітьма» така вже й фантазія? Спробуємо з’ясувати разом. У будь-якому разі книга виконує свою місію – ви не зможете відірватися від читання, бо роман комбінує в собі елементи кількох жанрів:  соціальної драми, містичного трилера та детективу. Через це «пітьма» є цікавою для читачів різних жанрів так само сильно, як пітьма – привабливою для персонажів твору.

What’s that smell? Шлейф імперії на сторінках «Культурної експансії»

18.05.2023


Збудливо чіпляю стікери ледь не на кожну сторінку. Олівець горить у руках. Я люблю нотувати, але цього разу вийшло якесь шаленство. Бурмочу собі під носа щось типу «нам треба більше таких антологій». У збірці «Культурна експансія» чотирнадцять різностихійних авторів фіксують зміни, трансформації української культури. Не гребують копирсатися у найглибших закомірках, звідки виповзає російський вплив на нашу культуру й людей, які її продукують. 

Щоденник-лепетя: Литва, бібліотеки й українці

09.05.2023


Вибралися на міжнародну конференцію «New Experience of Libraries in the Context of Environmental Changes» у Литві. Протягом 3 днів надихалися досвідом колег з усього світу в м. Клайпеда. Розкладаємо дбайливо свої спогади в новому щоденнику. 

Про левів, тексти й SMM: консультації для львів’ян

02.05.2023


Обіймаємо колег по-мандрівному в Львівській обласній дитячій бібліотеці. Завітали до них у гості не лише випити чаю та поїсти піци. Ставимо мету поговорити про їхні соціальні мережі й дати свою оцінку контенту. Зі стіни до нас привітно усміхається левеня – символ бібліотеки. Заходимо до затишної кімнати, де замість галасливих дітей сидять не менш шумні дорослі – колеги-бібліотекарі. 

Фотовиставка «Мандрівний Старобільськ» плюс квартирник із львів’янами

02.05.2023


Вітаємося зі старобільцями на відкритті фотовиставки «Мандрівний Старобільськ» у Львові. До початку кілька хвилин, ледь-ледь встигаємо перевести подих після міцних обіймів із рідними людьми, які приїхали до Львова на відкриття нашої фотовиставки. А Львівська обласна бібліотека для юнацтва імені Іваничука створила для всіх нас простір дому. Дивимося на краєвиди рідного міста і сміємося. Знімки з колекції «Мистецького переродження» від команди художників BetOnArt потроху розлітаються. Так утілюємо головну мету виставки – назбирати кошти для ЗСУ і поновити колекцію світлин. 

«Велика сила українців – в адекватності»: флешбеки дискусії у Львові

01.05.2023


Одна з причин, чому мандрівна Good library опинилася у Львові, – це публічна дискусія «Культурна відбудова чи забудова». Спільно з America House Lviv облаштували простір відвертої розмови з різними спікерами про те, що турбує представників культурної сфери саме зараз. Принаймні, намагалися не лише намацати найактуальніше й наболіле, а й запропонувати чіткі рішення без ходіння манівцями.