ЛітОглядка: Надійка Гербіш «Яблука війни» і «Ми живемо на краю вулкана»

06.09.2023


Говорити з дітьми про важливе іноді складно, але необхідно. І щоб полегшити цей процес, можна звернутися за допомогою до дитячої літератури. Особливо, якщо книжка «оснащена» не лише цікавою історією, а й психологічними вправами, історичною довідкою та питаннями для обговорення. І це я про книжки Надійки Гербіш «Яблука війни» та «Ми живемо на краю вулкана» від видавничо-освітнього проєкту «Портал». І хоча ці твори передусім призначені для школярів від 7 до 11 років, та, завіряю вас, дорослим теж буде не лише цікаво, а й корисно.

Цього разу – у Дніпрі: друга подорож культурного шелтеру

04.09.2023


«А в серпні їдемо до Дніпра». Після насиченого Мандрівного культурного шелтера у Черкасах знову пакуємо валізи з трьома подіями. Їдемо втілювати різні формати взаємодії між переселенцями і дніпрянами. Так, упродовж 26 – 28 серпня команда Шелтера проводила дискусію «Культурна деокупація: з чого починати», антилекцію з української літератури «Витвір UA» та фотовиставку «Мандрівний Старобільськ», навколо якої проходили літературно-музичний квартирник і творча майстерня.

До Дніпра їде Мандрівний культурний шелтер Луганщини

18.08.2023


Культурний шелтер вирушає у другу подорож! Цього разу – до Дніпра. Протягом 26-28 серпня на різних локаціх міста проведемо три події за проєктом «Мандрівний культурний шелтер Луганщини». Нагадуємо, що наша місія – об’єднати внутрішньо переміщених осіб з місцевою громадою у форматах живого спілкування, дати майданчик для обміну думок, нетворкінгу, пошуку натхнення, зрештою, спільного відпочинку.

Культурний шелтер у Черкасах: три події у п’ятьох форматах за три дні

03.08.2023


«У липні їдемо в Черкаси», – підсумували якось на проєктній нараді. А потім закрутилося. Аж так, що впродовж трьох днів провели 5 різноформатних подій для внутрішньо переміщених осіб та черкасців.  Уся ця подорож втілилася в назві проєкту «Мандрівний культурний шелтер Луганщини». За підтримки програми «Культура допомає / Culture Helps» вдалося об’єднати людей навколо антилекції з української літератури», публічної дискусії щодо деколонізації та мистецької події «Мандрівний Старобільськ».

«Тільки не пиши мені про війну»: літоглядка про віру, буття і природу

15.07.2023


Добре, коли книжка потрапляє на бібліотечну поличку, краще – коли це збірка сучасної української поезії, вірші якої хочеться читати й перечитувати. Це я, якщо коротко, про збірку Павла Вишебаби «Тільки не пиши мені про війну», яку ми отримали від благодійного фонду «Бібліотечна країна». Але коротко писати далі не вийде, тому пристебніться, ми вирушаємо.

До Дня Луганської області: дайджест «Літературна картографія Луганщини»

02.06.2023


3 червня – День Луганської області, якій виповнюється 85 років. По-особливому це свято сприймається сьогодні, коли дім знаходиться в окупації російської армії, а ми чекаємо поки над нашими містами замайоріє синьо-жовтий прапор. Але завжди можна повернутися додому бодай подумки, у нагоді ж можуть стати твори художньої літератури. Луганщина серед цих рядків справжня: непроста, неоднорідна, але так само рідна й бажана.

Про левів, тексти й SMM: консультації для львів’ян

02.05.2023


Обіймаємо колег по-мандрівному в Львівській обласній дитячій бібліотеці. Завітали до них у гості не лише випити чаю та поїсти піци. Ставимо мету поговорити про їхні соціальні мережі й дати свою оцінку контенту. Зі стіни до нас привітно усміхається левеня – символ бібліотеки. Заходимо до затишної кімнати, де замість галасливих дітей сидять не менш шумні дорослі – колеги-бібліотекарі.