Читацький запит

Правила пошуку

1. Щоб звузити коло пошуку, відповідно до того, що ви хочете знайти чи то книгу, чи то статтю, вам необхідно натиснути на позначку «Вид ресурсу» і обрати один із варіантів.

2. Аби знайти книгу не варто заповнювати усі дані: інвентарний номер, рік видання, назву видавництва тощо – можна здійснити пошук тільки за назвою книги чи статті, за прізвищем автора чи за предметною рубрикою.

3. Якщо ви не впевнені або не знаєте точно назву книги, прізвища автора, вагаєтеся у правильному написанні предметної рубрики – можете використовувати функцію усікання пошукового запиту. Для цього використовуються спеціальний символ – *

Наприклад, у пошукове поле «Автор» вводите усічене прізвище ймовірного автора «андр*» (використавши спеціальний символ *) – маємо результати пошуку: Андрусів, Андрухович, Андреева тощо.

Це ж правило можна використовувати для розширення пошукового запиту.

Наприклад, в и шукаєте книгу, де в назві є слово «історія». У пошукове поле «Назва» вводите усічене слово «історія*» – система знайде видання, назва яких починається зі слова «історія»: Історія України-Русі; Історія ГУЛАГу; Історія музики, котру я пережив тощо. Якщо помітити слово «історія» з обох боків: «*історія*», система знайде: Усна історія російсько-української війни; Родинна історія про «добру людину»; Майдан. Нерозказана історія тощо.

4. Тематичний пошук здійснюється за полем «Предметна рубрика». Сюди треба ввести будь-який тематичний термін, за яким ви хочете відібрати документи в каталозі.

До прикладу, вам потрібні книги з економіки – уведіть у поле слово «економіка».

І пам’ятайте, що тут також можна використовувати правило звужування пошуку (п.1) – для цього додайте додатковий фільтр і отримаєте лише книги з економіки або лише статті за цією темою. Або правило розширення пошуку (п.3). Для цього введіть у пошукове поле усічене слово «економ*» – і ви отримаєте книги з економічної теорії, економіки України, з виробництва, розподілу і споживання товарів та послуг тощо.

Порожній список