Підтримка бібліотечних фахівців є одним із пріоритетних напрямків Good library. Уже протягом двох років проводимо онлайнову обласну школу керівника «NonStop». Так, намагаємося допомогти бібліотекарям Луганщини орієнтуватися у трендах професії.

 

За час повномасштабного вторгнення маємо й певні методичні здобутки:

  • Вдалося зберегти активну спільноту фахівців, які опікуються / опікуватимуться майбутнім бібліотек регіону.
  • Розробили міністратегію відбудови і реформування бібліотек області після деокупації.
  • Провідні фахівці бібліотек пройшли державні курси підвищення кваліфікації в Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв.
  • Поновлена дистанційна робота публічних бібліотек в 4-х територіальних громадах.
  • Продовжуємо участь у проєкті ВГО УБА за підтримки Міністерства цифрової трансформації «Бібліотеки – хаби цифрової освіти».

На цьому ставимо три крапки. Рухаємося далі. Так, 6 квітня провели великий методичний вебінар.

Змогли обговорити поточні тренди й актуальні зміни в законодавстві і реалізацію всеукраїнських бібліотечних проєктів. А саме: зміни в законі «Про авторське право та суміжні права», які стосуються бібліотек, діяльності робочої групи із створення Національної електронної бібліотеки і плани провідних бібліотечних закладів щодо створення системи корпоративної каталогізації.

А ще:

  • Провели мінінавчання щодо змін в державній звітності та змін в облікових формах роботи бібліотеки, які спричинили цей процес. Тож, готуємося вдосконалювати систему обліку віртуальної та дистанційної роботи.
  • Ще раз нагадали як досягти успіху в проєктній та грантовій діяльності. Сподіваємося, що невеличкі поради «Що я забув_ла зробити в грантовій заявці?» допоможе нашим колегам досягти успіху на шляху залучення донорських коштів.
  • Розібрали методичні рекомендації щодо психологічної підтримки користувачів та як бібліотекарям упоратися з колективною травмою війни. Розібралися в термінології психологічних станів та обговорили алгоритм дій бібліотекаря в різних випадках взаємодії з особами з травматичним досвідом. Надали декілька практичних кейсів щодо психологічного розвантаження в бібліотеках.

 

«Незважаючи на те, що ми поки не знаємо, коли відбудеться деокупація Луганщини, і відповідно, наше фізичне повернення додому, ми так чи інакше маємо слідкувати за розвитком бібліотечної галузі в Україні та світі. А також підтримувати професійні зв’язки і займатися саморозвитком у межах професії», – підсумовує Світлана Моісєєва, ґуд директорка.

 

Пресслужба Good library