Після повномасштабного вторгнення більшість бібліотек перетворилися на гуманітарні штаби і/або волонтерські центри. Уже зараз ми повинні готуватися до нових викликів – роботи з психологічно травмованим населенням.

Бібліотеки-центри психологічної адаптації – ще одна роль, яку ми вже приміряємо на себе. Так, бібліотекарі й самі є постраждалими, і одночасно мають надавати психологічну підтримку своїм клієнтам. Як це поєднати? Готові ділитися своїми думками.

Ґуд пропозиції:

  • Дотримуватися правила «кисневої маски» – перш ніж допомогти іншому, допоможи собі.

  • Групові активності дуже важливі в стані колективної травми. Арттерапія підходить і дорослим, і дітям. Однак бібліотерапія потребує додаткових знань. Тут ми про це вже писали, тому беріть, не соромтеся. 

  • Активуйте тіло через фізичні навантаження.

 

Є безліч видів терапевтичного впливу на зняття симптомів стресу. Це: йога, медитація, бойові мистецтва, акупунктура, гіпнотерапія, когнітивно-поведінкова терапія (КПТ), кінна терапія (іпотерапія), терапія бджолами (апітерапія), біг, арттерапія, ведення щоденника, садівництво, музична терапія тощо.

Сьогодні ми впроваджуємо нетрадиційний, але дієвий вид психологічної допомоги – йогу й медитацію. 

 

Як ми це робимо? 

  1. Організуйте в бібліотеці простір, де можуть розміститися група людей. Важливе зауваження – кімната має провітрюватися. Оскільки ми мандрівна бібіліотека уже близько року, то свого простору не маємо. Отож, знайшли однодумців – Черкаський молодіжний ресурсний центр. Можливо, у вас так само. Сміливо шукайте друзів.

  2. Знайдіть спеціальний інвентар (килимки, ремінці, блоки). Але це не обов’язково, якщо ви плануєте практикувати лише дихальні вправи.

  3. Залучіть для занять інструкторів йоги. Вони можуть ховатися серед ваших користувачів, знайомих, колег чи сусідів.

  4. Зацікавте користувачів цим напрямом розвантаження. Ви бібліотекар(ка), тому точно знаєте, де шукати цікаву інфу про йогу.

  5. Практикуйте і будьте щасливими – це не складно. 

  6. Переходьте до іпотерапії. Де взяти коней, – ми напишемо в наступних порадах laugh

Пресслужба Good library