Чого хоче молодь? Змінювати Україну. Саме це рухає нас уперед. А ще мотивує навчатися і знайомитися з однодумцями.

Мандри завели нас до с. Пилипця, що на Закарпатті. Там – молодіжний кемп «Молодь змінить Україну». З 17 по 21 серпня молодь навчалася проєктному менеджменту. А ще розбиралася з метою і завданнями, пошуком цільової авдиторії і фандрайзингу. І, звісно, ж розробляли власні проєкти.

До табору приєдналася молодь Ужгорода, Львова, Івано-Франківська. А також ВПО з Луганської, Харківської, Донецької і Київської областей.

Полинув у навчання і Сергій Летучий, біблітекар, музикант і крутецький хлопець з Good library. Розказав про «Молодіжні культурні проєкти як інструмент взаємодії та збереження цінностей». А це: наш досвід створення Першої мандрівної бібліотеки ака Луганська ОУНБ, усеукраїнський проєкт «Good Silent Party / Тиха вечірка в навушниках» і мистецьке об’єднання «BetOnArt».

Окрім тренінгів, заспівали й поговорили про важливість культурної дипломатії. І чому молодіжні проєкти – це інструмент збереження цінностей і територій:

«З культури все починається. Ми бачили це в українському Старобільську. Коли містяни зустрічали російських загарбників аж ніяк не з триколорами. Ці дні були продуктивними. Класно, що молодь навчається, щоб змінювати нашу країну».

Кемп відбувся у межах проєкту «Молодіжні інтеграційні центри Захід», який реалізовує ГО «Простір молоді» (Ужгород) у партнерстві з Центром Довженка (Львів), МАОМС «Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття» (м. Івано-Франківськ), комунальною установою «Молодіжний центр Чернівців „Резиденція молоді”» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).