Тепліше закутуємося в пуховички. Вітерище неймовірно свище. Дерев’яну гойдалку з обійстя відірвало й викинуло на дорогу. Десь страшно гудуть ялини та смереки. Так ґудлайбристи ще не поверталися з відрядження.

Уже в автобусі спогади мотивують подивитися фото / відео. Поринаємо у думки про VIII Зимову школу молодих бібліотекарів УБА. І пишемо нову історію до щоденника-лепеті.

14-17 лютого троє бібліотекарів з Луганщини рушили маршрутом Сватове – Київ – Микуличин. За ці 4 дні вони пережили поїдку плацкартом, знайомство з колегами, мозковий інтенсив і зародження міцного партнерства. 

Отож, молоді ґудлайбристи Олександр та Анастасія, а також їхня колежанка Анна з Міловської центральної публічної бібліотеки занурилися в тему «Бібліотека в онлайні».

Назбирали для щоденника трохи вражень. 

Традиційно почали із знайомства. 37 бібліотекарів розказали про себе у колі «Усі знають, що я…». А тут безмежжя інфи: мають котів, не люблять малину, вчаться озвучувати книги, грають на фортепіано, мають талан оперної співачки, є донором крові, люблять фотографувати та вишивати. 

Далі перейшли до навчання. Говорили про таке:

  • Як бути в тренді. «Не у всіх бібліотек є майбутнє. Лише ті, хто вміють гнучко реагувати на обставини, здатні вижити. Тому, наше завдання – тримати хвилю трендів у рідних бібліотеках», – говорить Оксана Бруй, президентка УБА. А ще не забувати про місію – навчання протягом життя. Тому, варто слідкувати за трендами в освіті. Це про персоналізацію, гейміфікацію та змішане навчання.
  • Безпека в інтернеті й не тільки. «Соціальна інженерія збирає дані не лише з профілів, а і з сайтів, які відвідує користувач. Коли ми постимо щось у фейсбук, то мережа вже знає про ваші погляди / уподобання. Отож, контекстна реклама з’являється нам повсякчас», – розповідає Галина Корчевська, сертифікована тренерка SUPPORT.UA. Крім теоретичної частини вправлялися у створенні надійних паролів. Так, великі і маленькі літери, цифри та символи, кількість знаків не менше 8 – прості правила, які убезпечать дані.
  • Сайт бібліотеки. Більшість бібліотек мають застарілий дизайн і незручний інтерфейс. Своїми міркуваннями поділився Ігор Огура, керівник компанії «Biblio.Center»: «Ми завжди хочемо читати актуальні новини. Сайт для бібліотекаря – максимальна можливість розказати про бібліотеку. Сайт для клієнта – максимально отримати для себе користі». Однак через несучасну архітектуру й неунікальний контент користувачі не хочуть заходити на сайти бібліотек. Нетерплячий клієнт закриває сторінку, якщо вона вантажиться більше 3 секунд. 

А ще поділилися досвідом створення подкастів у бібліотеці. Розказали про штучний інтелект і нову приховану загрозу – дипфейки. Поки ми змінюємо фільтри в інстаґрамі чи монтуємо прикольні ролики – це не загроза. Однак щойно технологія потрапляє у руки зловмисників – чекай біди. Завдяки безкоштовним сервісам змогли «оживити» фото Ольги Кобилянської, Бориса Грінченка та Івана Котляревського. 

Передостанній день міркували про важливість програм для відеозв’язку. Google Meet, Telegram дзвінки, Discord – надійні помічники бібліотекарів. Поговорили про переваги кожної з програм і їхні можливості.

З теплотою записуємо в спогадах випускний, командні проєкти та їхній захист. Ніколи не забудемо теплу атмосферу дружньої вечері та суперові виступи від колег. 

Перегортаємо сторінку. Уже чекаємо на нові пригоди. Камінг сун.

Пресслужба Good library