Знаєте спосіб, як відпочити від книжки, – прочитайте книжку! Так, це можливо. Навіть весело. Особливо, якщо це книга-комікс, де не треба заглиблюватися у причинно-наслідкові зв’язки, розгрібати екзистенційний бунт героїв, сумніватися у письменницьких здібностях автора чи боятися маніяка з попередньої сторінки. От є просто книга. Читаєш – і класно. Зрозумілі життєві ситуації, бібліофільні жартики, іронічне змалювання типових сюжетів / героїв.

Оце все зараз про фантастичного Тома Ґолда, автора книги коміксів «Печемо з Кафкою».

Навіщо? Просто гумор. Уявляєте, без масонів, таємних змов, патріархату, принижених і знедолених, нудних повчань і патетики. Суто гумор. І крапка.

От бувають же дні, коли хочеться легкого читання. Як сьогодні, наприклад, коли нічого не хочеться, окрім того, як заховатися під ковдру і дрімати-мріяти. Комікси Тома Ґолда як ніколи доречні.

Хто? Том Ґолд – британський ілюстратор, карикатурист і автор коміксів. Такий собі шотландський пан, який регулярно друкується у The Guardian, The New York Times і New Scientist. Ґолд багато жартує про те, що йому знайоме – роботу автора / редактора / журналіста.

Про що? Неймовірно, але про книжку. Вона еволюціонувала, відростила кінцівки й побрела світом, часом і простором. Зазирає у майбутнє, де є нанокниги й нанобібліотекарі, книжки-пігулки й голографічні аудіокниги. Живе у реальності, де є електронні читалки й традиційні паперові видання. Іронізує над депресією книги-класики та її сучасної екранізації. А ще міркує про нелегку роботу письменника, який шукає ідеї, записується на дурнуваті курси «Як написати роман» і створює героїв, типових і не дуже.

«Ідея цього коміксу, як і багатьох інших, черпає себе з реального життя. Але перебільшена до комічного ефекту. Я завжди беру із собою надто багато книжок, оскільки не хочу виявити, що мені нічого читати. Однак зазвичай мені вдається прочитати лише одну книгу», – говорить в одному інтерв’ю автор. Звичайна ситуація, знайома багатьом wink

Чому Кафка? А чом би й ні! Бо він крутий.

Анекдот з книги «Печемо з Кафкою».

Кафка. І цього тижня він пече кекс із лимонною глазур’ю.

Кафка (помішує тісто кексу): По-справжньому відчуваю себе лише тоді, коли нестерпно нещасний.  

Кафка (уже спік велетенський кекс): Смерть – це лише капітуляція нічого перед нічим.

Кафка (збирається з’їсти своє творіння): Сенс життя в тому, що воно кінчається.

Наступного тижня: бананово-карамельний торт!

Якщо надихнулися, то Том Ґолд має інстаґрам – туди він викладає нові комікси, обгортки книг та інфу про майбутні збірки.