Читання у тренді!

23.04.2017


23 квітня – Всесвітній День книги та авторського права, який святкується щороку, починаючи з 1995 року. Генеральна конференція ЮНЕСКО обрала цю дату з огляду на її символічність для світової літератури. Адже саме цього дня року померли Сервантес, Шекспір і де ля Вега, народилися Моріс Дрюон і Володимир Набоков. Наша бібліотека вирішила не стояти осторонь та відзначити цей день по особливому. Отож, напередодні ми організували незвичайний флешмоб - Mannequin Challenge під назвою «Читання в тренді».

Музичний квартирник "ЛІТ.МУЗ.БУМ" у бібліотеці

22.04.2017


22 квітня у ЛОУНБ ім. Горького було проведено захід у новому для бібліотеки форматі квартирника. Виступали як професійні музиканти, так і співаки-аматори. Виконували авторські пісні, кавер-версії відомі композиції, а ще отримали змогу оцінити новий прогресуючий напрям у сучасному мистецтві – читання поезії під музичний акомпанемент. Метою заходу було відійти від усталеного концертного формату, як каже організатор Сергій Летучий.

Загальна теорія футболки: міф чи реальність?

18.04.2017


Існують різні теорії: великого вибуху, еволюції, хаосу, глобального потепління… Але ще одна, про яку чули одиниці – теорія футболки. Так-так, вам не почулося. Що ж це, власне, таке? А це книга закарпатського письменника Банді Шолтеса «T-Shirtология. Общая теория футболки». Що ми знаємо про футболки? А про написи на футболках? Дизайн цих трикотажних і не зовсім виробів доволі своєрідна робота. Футболка – це культ, навколо якого обертається світ нашого письменника.

Із серії «Нас попрохали – ми розповіли» :)

18.04.2017


Сьогодні до нас завітали студенти та викладачі Інституту торгівлі, обслуговуючих технологій та туризму ЛНУ імені Тараса Шевченка з проханнячком розповісти про наукові ресурси з дизайну. Розправилися «суперменські» крила бібліотекаря – і пішло-поїхало: підготували огляд найпоширеніших наукових ресурсів, які стосуються дизайнерського мистецтва.

Повернення чеберяйчиків!

07.04.2017


Ви перейшли на наш сайт – а це значить, що чеберяйчики зацікавили вас :) Ми ж поспішаємо розповісти вам та вашим дітлахам про пригоди Піплі та Гоплі, які приготував Юрій Винничук. У книзі «Балакуче яблуко та інші історії» чеберяйчики зіштовхуються з такою аномалією – раптом яблучко почало говорити. Чеберяйчики не довго ламали голову над цим відкриттям, бо все видалося дуже простим. Яблучко говорило тому, що… Хоча, упевнені, ви самі захочете дізнатися, у чому секрет :)

Кримінальний роман-бестселер, нагороджений премією Едґара Аллана По

04.04.2017


Дорогі шанувальники детективних творів та пронизливих розповідей, нещодавно нас дещо «сколихнула» книга Вільяма Кента Крюґера «Звичайна вдячність» (оригінал. назва «Ordinary Grace»), і ми маємо поділитися з вами своїми враженнями. Хлопчик Френкі 13 років розповідає про події літа 1961 року.  Він та його молодший брат Джейк видаються непосидючими й безтурботними хлопцями. Через надмірну допитливість та жагу знайти відповіді на всі питання  хлопці опиняються в епіцентрі жахливий подій, які перевертають усе шкереберть і в їхній родині, і в невеличкому містечку Нью-Бремен, де вони мешкають.

Cемінар для працівників відділів комплектування районних ЦБС

28.03.2017


Методичним центром ЛОУНБ було організовано семінар для працівників відділів комплектування районних ЦБС. У центрі уваги семінару було питання актуалізації бібліотечних фондів публічних бібліотек Луганщини. Основна проблема – наближення стану книжкових фондів наших публічних бібліотек до стандартів ІФЛА.