Тренінг без амурів

15.02.2019


Провели перший наш тренінг із ґендеру. Випробували його на стійкість у клубі профорієнтації Старобільського центру зайнятості. Він витримав. Але були і складнощі: ніхто не знав, що таке ґендер; ґендер переважно асоціювався із захистом прав жінок; нав’язливий стереотип «жінки – ніжні», «чоловіки – сильні»; «чоловіки альтернативної орієнтації – не чоловіки».

Дівчина в лещатах

12.02.2019


Коли Естер Ґрінвуд зупинилася біля дверей лікаря, аби пройти фінальну співбесіду, моє серце завмерло. Слова і речення злилися, залишаючи по собі легке розчарування і надію. Ні-ні, це не означає, що цей роман не слід читати (хоча декому все ж не раджу). Це означає, що на вас може чекати не такий фінал, як того б хотілося. 

Без Горького. Нова історія

07.02.2019


Ми, команда бібліотекарів Луганської ОУНБ. 2015-го року тимчасово перемістилися з окупованого Луганська на підконтрольну Україні територію, до м. Старобільськ. 21 січня 2019 року вийшло розпорядження голови Луганської обласної державної адміністрації про перейменування Луганської ОУНБ імені О. М. Горького в Луганську обласну універсальну наукову бібліотеку.

Виставка та Вікімарафон від «Вікімедіа Україна»

26.01.2019


Левон Азізян привіз старобільчанам презентацію виставки найкращих українських фотографій фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки». Це українська частина міжнародної ініціативи Wiki Loves Monuments 2018, яка збирає світлини від різних авторів та дозволяє розміщувати їх у вільному доступі. Стартував конкурс ще в 2010 році в Нідерландах. Україна ж до інших країн-учасниць приєдналася у 2012-му.
 

Людина, та ще й розумна

25.01.2019


Окрилюють слова «та ти розумний/на!»? Заспокойтеся. Це ж просто констатація. Ви належите до цього біологічного виду і є частиною величезної еволюційної систематики. А тепер саме час поговорити про книгу Ювала Ноя Харарі «Людина розумна».

Подорож від голови до п’ят

21.12.2018


На цю книгу мені довелося довгенько почекати. Спочатку запримітила її на одному книжковому сайті, потім в анонсах видавництва. А тоді ще мучила колег, аби швидше її замовили. І ні, це не бестселер New York Times, і вона не у списках книги року за версією BBC. Принаймні, поки що. Просто книга про людський організм.

Останній семінар 2018 року

27.11.2018


Можливо, така песимістична назва одразу навіює сплін, але ми хочемо спростувати невеселі настрої. Методичні посиденьки цього року добігли кінця. Ми закінчуємо рік семінаром Обласної школи керівника. Але це не означає, що методисти перестануть працювати, плани більше не треба складати, а звіти відправляти на перевірку. Навпаки, невидима частина роботи посилилася.