Залежність, або Історія однієї вдови

11.12.2018


Обережно! Психологічний трилер. Тому, вагітним, дітям і людям зі слабкою психікою читати не варто. Я пригадала американський серіал «Law & Order: Special Victims Unit» («Закон і порядок»). Серіал розповідає про «Спеціальний корпус», який займається злочинами на сексуальному ґрунті і протидіє зазіханню на дітей. Важка тема, згодна. Однак, роман Фіони Бартон «Вдова» саме розказує про таку огидну історію.

Як виглядати культурним, не читаючи книг

07.12.2018


​​​​​​​

Згадую, як у школі доводилося читати довжезні нуднючі тексти. І не скільки дратувала кількість сторінок, як неможливість розібратися у причинно-наслідкових зв’язках та алюзіях. Це, може, і невеликий мінус вчителям, які вічно заклопотані паперовими справами. І недолік програми загалом. Однак зараз не про те. От хотілося мати такий посібник, який чітко допоміг би упорядкувати полички думок у голові. Та де там! Минуло 6 років, як я закінчила школу, а такі книги-помічники тільки з’явилися в українського читача.

У кафе втраченої молодості

04.12.2018


Хочеться спати, але змушую себе ще трохи потерпіти, бо з цим треба вже покінчити – дочитати книгу. Нервово перегортаю сторінку. Залишилося 10, а це менше, ніж 11. Остання сторінка. «Лукі… викинулася з вікна», – повідомляють Ролану. «Та ну», – подумалося мені. «У кафе втраченої молодості»  – коротенький роман Патріка Модіано. 60-ті роки, Париж. Цікава назва твору здається, на перший погляд, побічним ефектом спогадів.

«АнтиГорький»: літературна дискримінація

02.12.2018


Дорогу префіксу анти-! Увечері 30 листопада провели антилекцію «АнтиГорький».  Зачепили життя і творчість Максима Горького або ж Олексія Пєшкова. «Вам що, робити більше нема чого?» – якось прокоментувала пані,  запрошена на захід. Вона, до слова, так і не прийшла. А нам, виявилося, є що робити, бо ж отака цяця засіла в наших головах – продовжити жити без Горького. Отож, з ідеєю бути Луганською обласною універсальною науковою бібліотекою чи то Good Library зібралися ми, щоб чітко обґрунтувати власну позицію.

Останній семінар 2018 року

27.11.2018


Можливо, така песимістична назва одразу навіює сплін, але ми хочемо спростувати невеселі настрої. Методичні посиденьки цього року добігли кінця. Ми закінчуємо рік семінаром Обласної школи керівника. Але це не означає, що методисти перестануть працювати, плани більше не треба складати, а звіти відправляти на перевірку. Навпаки, невидима частина роботи посилилася.

Пам’ятаємо. Знаємо. Шануємо.

26.11.2018


Щорічно наприкінці листопада в Україні вшановують пам’ять жертв голодоморів. Отож Good library долучилася до відзначення цього дня. Книжкова виставка «Свічка у вікні» зібрала художні та документальні матеріали про історичний контекст, перебіг та наслідки Голодомору в Україні. Фотодокази, архівні документи – такий фактичний матеріал доповнював загальну картину Дня пам’яті. Окрім того, поговорили про події 1932-1933 років у Центрі зайнятості. Документальний фільм унаочнив докази терору на всій території України, зокрема на Слобожанщині.

Зі щоденника-лепеті. На конференції проекту «Єдина громада»

20.11.2018


Добре мати друзів, які запрошують із собою кудись поїхати. Так вийшло з «Дієвою громадою». На три дні до Києва. Звітна конференція дворічного проекту «Єдина громада». Семеро представників Старобільська – з нашої бібліотеки, Центру спільного розвитку «Дієва громада» та платформи «Місто Старобільськ».