Сьогодні субота. А ще вчора команда Good library дихала харківським повітрям. Ми брали участь у IV Міжнародному форумі молодих бібліотекарів УБА. Перезавантажували бібліотеку, себе в ній і нас усіх. Словом, слухали, надихалися, творили і обговорювали. Бо ж тема така «Бібліотека: перезавантаження».

Протягом двох днів,11-12 квітня, навчально-бібліотечний комплекс Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого став нашим прихистком, вухами і центром молодіжного бібліотечного руху.

Відкрили першу сесію «Технології в сучасних бібліотеках» та розказали про «Нову бібліотеку як відкритий інклюзивний простір». Бібліотеки – боргова яма бюджету, сюди ходять лише бабусі, а ще у приміщенні не можна їсти, галасувати і багато чого ще робити – саме такі стереотипи про класичну бібліотеку ми знаємо. Ми ж проголосили шлях нової бібліотеки як відкритого інклюзивного простору, майданчику самоосвіти та арт-простору, де комфортно й цікаво будь-кому.

Власне, так підійшли до надмети презентації – розказати про всеукраїнську тиху вечірку в навушниках «Good Silent Party». Саме цією акцією команда Good library зробила неймовірне – об’єднала бібліотеки і молодіжні ініціативи. І все для того, щоб показати, – бібліотеки – відкриті, сучасні і ненудні.

Другу частину дня присвятили майстер-класам. «Інноваційна порада: як досягти дзену і не звільнитися» – поділилися досвідом роботи креативної групи Good library. Як створити власну «срібну фабрику», які її критерії, особисті якості учасників фабрики, техніки досягнення дзену – розкрили ці та інші секрети. До слова, наша срібна фабрика – це певний прототип однойменної арт-студії Енді Воргола. Її головна ідея полягає у вільних звичаях-правилах та своєрідній провокативності.

Також поговорили про роль директора у креативному дійстві. Отож, як він шукає індивідуальний підхід до кожного, дає свободу думки, заохочує безперервну і різноманітну творчість, матеріально заохочує і відправляє у професійно-непрофесійні подорожі. 

А наостанок влаштували колективну рефлексію: учасники ділилися власними переживаннями про те, як досягти дзену і не звільнитися чи звільнитися.

Ху-у-у-х. Наші подорожні записки добігають кінця, але це не означає, що ідеї форуму забуті. Ні, вони живуть. А поки ви ще не розгубили флер ентузіазму, дивіться фоточки: bit.ly/2Uc1uHC

Творіть себе і бібліотеку!

Прес-центр Good library