Тиха акція «Ангели пам’яті» та дискусійний майданчик у форматі живої книги – про День Героїв Небесної Сотні.

Жива книга «Нас більше, ніж сотня»

Зранку ми зазвичай ділимося новинами про домашні справи одне одного. Сьогоднішній ранок не став виключенням. Отож хтось пив сумно каву, а хтось робив настанови своїм дітям про 20 лютого. Чому саме цей день? Усе просто: 2014 року відбувся розстріл Небесної Сотні.

Ми ж не обмежилися побутовими балачками й вирішили зібрати молодь для розмови. Студенти, яким тоді було по 14 років, змогли пригадати свої емоції і поділилися переживаннями. Чому саме молодь першою вийшла на майдан? Чи може щось зробити сотня і тисяча молодих людей? Чи важко встояти проти загальної більшості? Складні філософські питання, у яких ми все ж розібралися. Принаймні змогли протиснутися у двері розуміння.

Бібліотекарі Good library стали самі живими книгами. Згадуючи події п'ятирічної давнини, пригадали й те, як дехто з нас їздив на Майдан Незалжності.

Підсумували зустріч думками про волонтерство й можливість робити корисні речі. Гості погодилися, що бути волонтером - складно. І багато людей з нерозумінням ставляться до цієї роботи. Але без самозалучуваності та альтруїзму не обійтися. Бо якщо змінив думку хоча б однієї людини, значить прожив рік недаремно.

carousel|||carousel

Про тихих ангелів

80 янголів у бібліотеці.  Лише за один день наші маленькі читачі зробили їх власними руками. Наступного дня діти приходили з бажанням зробити ще, бо ж вже незабаром вони огорнуть все місто.

Так ми готувалися до Всеукраїнської тихої акції «Ангели пам’яті». Її ініціювали співачка й активістка Анжеліка Рудницька та мистецька агенція «Територія А».

 Учасники акції з різних міст та областей вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. Зроблених власними руками білих ангелів розвішували на деревах. Анжеліка Рудницька говорить, що акцію назвали тихою, бо справжня пам’ять не потребує зайвих слів і пояснень, як і сама молитва.

Ми ж – підхопили ідею та вирішили провели акцію разом зі старобільчанами. У Старобільську, до речі, цю акцію провели вперше. Почався флешмоб 18 лютого. Саме того дня 2014 року внаслідок протистоянь із правоохоронцями під час Революції Гідності загинули 23 активісти. Школярі Старобільської ЗОШ № 2 відразу відгукнулися на нашу пропозицію приєднатися до флешмобу та прикрасили шкільне подвір’я білосніжними ангелами пам’яті.

Сьогодні, 20 лютого, останній день акції. Цього разу вирушили до центру міста. Там приєдналися до Розповіли містянам про акцію та запропонували взяти до рук ангелів. Зараз центр Старобільська оповитий білосніжними янголятами, що оберігають нашу свободу.

Прес-центр Good library