Сьогодні розставляли історичні акценти: значимість Акту Злуки для України, що діялося в цей час у Старобільську, перетини із сьогоденням. Про це йшлося на зустрічі-лікбезі у Good library.

Поспілкувалися з доктором історичних наук, викладачем Луганського національного університету імені Тараса Шевченка Олександром Набокою.

Історик розповів про значення «вікової мрії» для українців – укладення Акту Злуки. За словами пана Олександра, Акт Злуки варто розглядати не лише в контексті символізму, а й прагматизму. Універсалом про об’єднання УНР і ЗУНР українці продемонстрували всьому світу бажання затвердити власну державність. Зійшлися на тому, що сьогодення України перегукується з цим історичним епізодом.

Поговорили також про Старобільськ, зокрема про те, що ж розгорталося у нашому місті на той час. Територіальні претензії на землі Старобільського повіту з боку гетьмана Павла Скоропадського, місце концентрації «білого» руху, «купецьке місто з набором ідентичностей» – це про Старобільськ.

Захопила тема і про селянський повстанський рух на Старобільщині, ватажком якого був Нестор Махно. Історик зауважив на махновському міфотворенні: буцімто ніяких скарбів Махна немає та й анархічної республіки у Старобільську революціонер не планував.

Зачепили й отамана Каменюку. Його повстанський загін, який здебільшого звали бандою, активно діяв у 1921-му році.


Чи не найбільше цікавила гостей зустрічей тема селянських заворушень на Старобільщині. Вони, як розповів Олександр Набока, швидко придушувалися, а їх учасники жорстоко каралися більшовицькою владою.

Докладніше про довгий шлях до соборності розкаже наша виставка, розміщена під прапором волі. Ми зібрали найактуальнішу літературу, що ввібрала мемуари, замовчувані факти, карколомні епізоди, контроверсійні погляди – події до і після дня Акту Злуки. Встигніть оцінити та обрати найцікавішу для себе літературу з добірки до 23 січня включно.

Дякуємо ГО «Воля» за ініціативу провести історичну зустріч. Завжди раді співпраці!

 

Прес-центр Good library