Добре мати друзів, які запрошують із собою кудись поїхати. Так вийшло з «Дієвою громадою». На три дні до Києва. Звітна конференція дворічного проекту «Єдина громада». Семеро представників Старобільська – з нашої бібліотеки, Центру спільного розвитку «Дієва громада» та платформи «Місто Старобільськ».  Готель Radisson Blu. Усе чітко.

Вечір, 15 листопада. Оцінили старання «Укрзалізниці», провівши ніч у новенькому вагоні.

Ранок, 16 листопада. Київ. Сніг ще не розтанув. Заселилися у готелі і почимчикували на відкриття конференції. Велика зала заповнена людьми. Усміхнені ведучі вітають учасників проекту, іноземних та українських спікерів, тренерів, організаторів, координаторів, усіх тих, хто мав причетність до дворічної проектної роботи зі згуртування громад. Організатори – глобальна організація розвитку та освіти IREX та портал суспільно активних громадян ГУРТ.

Координаторка проекту «Єдина громада» Марина Зіньковська підсумувала результати роботи громад Донецької, Луганської, Дніпропетровської та Запорізької областей – 94% людей готові вирішувати проблеми діалогом. І це не вся статистика. Було, насправді, багато цифр. Розповідаємо, що запам’яталося smiley

Чим виділився Старобільськ з довгого переліку досягнень різних міст? «Якщо вам нудно, приїжджайте до Старобільська, бо там так багато активностей», – ось таке мовила пані Марина. Приємно ж wink

Цього ж дня пройшов Ярмарок Проектів «Потягом по Східній Україні». Дванадцять громад, зокрема і наша, презентували свої проекти та досягнення. У тій самій великій залі розмістилися 12 різних станцій – майданчиків, де кожна громада розповідала про результати спільної роботи. Усе це відбувалося по колу: пасажири щоразу змінювали станції, встигаючи послухати виступи всіх. Старобільська команда розповідала про літній велосипедний фестиваль Sherwood Weekend, освітні тренінги, майстерню рукоділля, заходи з адвокації. Показали також відео з велофесту, креативні афіші з тренінгів, дармовиси з велосипедиками, усілякі квіточки, розмальовані прянички, маленьких привидів, зроблених руками учасників майстер-класів у Старобільську.

День другий. Робота у тренінгових групах, сформованих ще напередодні. Ми, бібліотекарі, розділилися та пішли на тренінги «ToP-фасилітація як технологія прийняття рішень» та «Не нашкодь: від свого до спільного». Що звідтіль винесли? Знаємо, як полегшити взаємодію/співпрацю у громаді, бо нахапалися усіляких базових методів. А ToP – technology of participation – це технологія залучення до участі. Якщо йдеться про певну громаду, то ці інструменти допомагають активізувати і пасивних, і активних представників, спільно вирішити проблеми. Як жити після закінчення проекту? І на це питання знаємо, які відповісти. То тема на довгу бесіду, тому запрошуємо на її обговорення до нас smiley

Третій день, останній. День практики. Ми аж 15 хвилин були в ролі фасилітаторів. Тепер серед нас є знавці сфокусованої бесіди у громаді. Що то таке? Це поетапне обговорення проблеми на рівні фактів, почуттів, ідей та конкретних дій. Отак. Наостанок будували хвилю трендів у громаді: які тренди зароджуються, набирають обертів, актуальні сьогодні, йдуть на спад, а які вже померли. Серед топових, до речі, кіберосвіта, неформальна освіта, зелена економіка, хаби-коворкінги, віртуалізація світу. Хочете щось додати – пишіть у коментарях.

Дякуємо старобільській команді, організаторам та всім-всім учасникам конференції за можливість бути частиною родини згуртованих громад та  крутезний досвід, який ми вже привезли додому.

Прес-центр Good library