Газелька припаркувалася біля Good library. Поки з неї виходили письменники і видавці, ми та всі інші гості літературної здибанки всі жданики проїли. Як же круто зустріти людей, які створили або ж причетні до появи дитячих книг! А це письменники Іван Андрусяк та Мія Марченко з видавництва «Фонтан казок», а також представниці інших українських видавництв – Ольга Соколова з «Ірбіс-комікси», Анна Бідун від «Академія». А ще раді зустріти та поспілкуватися з директором Львівської обласної бібліотеки для дітей Ларисою Луговою.

Митці й видавці занесли книги. Розклали їх і розпочали бесіду зі студентами, викладачами та, звісно, нами, бібліотекарями. Заволоділа модераторством Анна Бідун. Від пані Анни почули коментар щодо нового дизайну серії навчальних посібників для студентів «Alma mater», дізналися про те, що українські дизайнери користуються неабиякою популярністю в Україні. Для себе також відзначили корисну інформацію про візуальну складову українських коміксів. А вони, до слова, на новому рівні розвитку smiley

Лаконічно презентувала свою книгу «Місто тіней» Мія Марченко. Авторка розповіла про те, що шість років писала повість-фентезі, бо письменник-перфекціоніст – то страшна сила. Також студенти питали у письменниці, як саме писалася повість та її передісторію. Пані Мія також розказала, як письменникам-початківцям краще стукати у двері видавництв.

«Нова дегенерація» пішла у бій. То почав свій виступ Іван Андрусяк. Почав читати, як він висловився, дорослу поезію. Ми ж аплодували та надихалися поезією майстра. Наостанок послухали трохи дитячих віршиків.

Ця зустріч укотре підштовхнула і бібліотекарів, і читачів до вкрай важливого усвідомлення – українська дитяча книга великими кроками переорієнтовується на сучасного маленького читача.

Невимовно дякуємо Ользі Соколовій за подарунок – «Приховану історію американської освіти». Ця книга допоможе розібратися з підводними каменями освіти в Америці та зробити правильні висновки.

Також обіймаємо Івана Андрусяка за дотепні жарти та подарункову книженцію «28 днів із життя Бурундука». Подяка «Фонтану казок» за «Три горішки для Сашка». Книга вже готова дивувати малечу та батьків.

«З любов’ю та обіцянкою повернутися» – такий підпис у книзі-подарунку від Мії Марченко.

Велика подяка студентам української філології та соціальних комунікацій, а також Інституту педагогіки та психології ЛНУ імені Тараса Шевченка за долученість та спілкування.

А вже завтра розкажемо вам, навіщо наші колеги помандрували до Сіверськодонецька і що звідти привезли. І-інтрига.