23 серпня, 8:30 ранку. Ми у Сіверськодонецьку, біля Луганської обласної військово-цивільної адміністрації. Там відбуваються останні приготування до врочистого підняття прапора.  Піднімаємося до великої конференційної зали. У ній готуються до презентації книги «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту». Вона  вже стала значним доповненням до сучасної історії України.

До початку події залишалося не більше години.  Тому наша команда  прийнялася розміщувати привезену інсталяцію. Синьо-жовта військова сітка заполонила чималенький стіл. Туди ж розклали книги. Біля них поставили рештки снаряду із зони АТО, каску, що донедавна належала військовому та знешкоджену гранату Ф-1, теж використану під час операцій.  Доповнили інсталяцію фотокадрами самих бійців.

Зала переповнена. Презентація розпочалася.  Присутні дізнаються, що привезена до Луганщини книга є унікальною, бо це перша в Україні хроніка, яка оповідає про оборону міжнародного аеропорту «Луганськ».  У книзі на кожні сторінці історії з вуст очевидців – бійців, волонтерів, місцевих жителів –  тих, хто бачив усе на власні очі. Цього ж дня до Сіверськодонецька приїздила львівська делегація на чолі з головою  Львівської обласної ради та волонтером Олександром Ганущиним. Під час презентації пан Олександр звернувся від імені всієї команди укладачів хроніки, розповів про шлях створення книги, багатомісячні збори матеріалів від людей з різних куточків України. Також Олександр Ганущин підкреслив, що між Луганщиною та Львівщиною має скластися міцний зв’язок за рахунок активних обмінів.

Делегація зі Львова привезла із собою 600 примірників презентованої книги. Уже сьогодні всі вони вирушили до шкільних та публічних бібліотек області.

Ми вдома. Книга «У вогняному кільці» уже незабаром опиниться на поличці.  Плануємо зробити цю книгу частиною свого життя – а це спілкування з користувачами про раніше невідомі тодішні події на Луганському летовищі, аналіз думок експертів, розміщених у самій книзі, організації лекцій та неформальних зустрічей з читачами, які готові поділитися коментарями.

Наша Good library та всі бібліотеки Луганської області висловлюють безмежну вдячність  авторам-упорядникам за плідну роботу над хронікою. Для нас, бібліотекарів Луганщини, це надзвичайно важлива книга. Не лише тому, що література про військові події на Донбасі користується шаленим попитом. Тут швидше йдеться про свідому народну пам’ять, про правду, розсіяну війною, про людей, яких нарешті почули, про загиблих, чиї імена ми дізналися.