Учора відбувся черговий тренінг за проектом "Швидка освітня допомога", присвячений інформаційній безпеці та медіаграмотності. Нашими слухачами цього разу стали старшокласники. Ішлося про те, як уникнути маніпулювання свідомостю під час «споживання» інформації з різноманітних медіаресурсів: телебачення, друкованих видань, мережевих ресурсів тощо.

Особливу увагу приділили розпізнаванню фейкової інформації в Інтернеті взагалі та в соцмережах зокрема. І це не дивно, бо найбільш популярне джерело інформації для підлітків та молоді сьогодні саме всесвітня мережа.

Підлітки на прикладах намагалися виявляти недостовірну інформацію та тренувалися розпізнавати елементи психоемоційного впливу на людину окремих новинних текстів. Найбільш цікавим для слухачів виявилися приклади розповсюдження соціальних міфів та реакції суспільства на них.

Зачепили й правила поведінки в соцмережі – особливо щодо подання інформації власне про себе та своїх друзів. Розібралися, що таке кібербезпека, і чому навички безпечного використання мережі Інтернет особливо важливе в постіндустріальному суспільстві.

Сподіваємося, що цей невеличкий урок допоміг молоді розібратися з викликами, що постають перед ними у світовому інформаційному просторі.

До речі, учетелі, що також завітали до нашого навчального кола, здається, також залишилися задоволені. Тож, пропонуємо приєднуватися до нашої освітньої програми усіх охочих. А ще дякуємо нашим друзям та партнерам – громадській організіції "Центр спільного розвитку "Дієва громада" за наданий майданчик для занять.