29 січня Україна відзначає 100-річчя битви під Крутами. Ми, зі свого боку, вирішили поговорити про відомі й невідомі факти цього бою з молоддю Старобільська та представити інформаційну виставку «Вони були такі молоді…». Цього дня нашими гостями стали доктор історичних наук, професор Луганського національного університету імені Т. Шевченка Олександр Набока, історик-краєзнавець Дмитро Лук’яненко, учні 9 – 10 класів та вчителі Старобільської загальноосвітньої школи І ступеня №2 й інші містяни.

Історик розповів про головний перебіг цієї події у 1918 році: що передувало битві, чому під вогнем опинилися студенти та гімназисти, що завадило молодим бійцям далі тримати оборону, чим закінчилося протистояння молодиків із петроградськими червоногвардійцями.

Ситуацію під Крутами прокоментував у телефонному режимі  й відомий український історик, координатор проекту «LikБез. Історичний фронт» Кирило Галушко. Він висловився з приводу досить поширеної проблеми серед історичної думки – чи варто вважати залученість молоді до бою свідомим смертним вироком для них? Історики дійшли думки, що вся проблема сходить до далеко недосконалого стратегічного планування оборони Києва з боку українського командування, яке очікувало нападу з іншого напрямку,  власне і скерувавши туди найголовніші сили.

Дмитро Лук’яненко доповнив бесіду спостереженнями щодо ймовірних учасників бою під Крутами зі Старобільська. Як виявилося, зі Сходу тоді в боротьбі за незалежність брав участь житель Слов’яносербська.

Історичну зустріч закінчили традиційним чаюванням та обміну думками.

Дуже вдячні за постійну підтримку та участь у наших заходах Олександру Набоці, Дмитру Лук’яненку, а також Старобільській школі №2 за народження нових партнерських зв’язків.