9 листопада в нашій бібліотеці відбулося урочисте відкриття програми малих стипендій з вивчення англійської мови Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні (‘’English Access Microscholarship Program’’ – Access). Програма впроваджується  міжнародною організацією ‘’Project Harmony, Inc.’’ (PH International).

Завдяки програмі діти Старобільська зможуть більше дізнатися про США, культуру та цінності країни, а також, звичайно, значно поліпшити знання з англійської мови. Наразі група учнів уже сформована – 20 щасливчиків уже розпочали своє навчання.

У Старобільську заходи програми координує центр «Вікно в Америку», що розміщується в Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка.  У зв’язку з ремонтними роботами в університеті заняття в межах програми розгортатимуться поки що в нашій  Good library.

Відкриття навчальної програми було насиченим на сюрпризи. Привітати учнів з початком великої роботи приїздили аташе з питань вивчення англійської мови Посольства США Джон Сільвер та директор Офісу програми вивчення англійської мови Державного департаменту США Джозеф Букбайндер. Джон Сільвер наголосив на досить непоганих перспективах для кожного учня після закінчення програми навчання: учні отримають перепустку до участі в інших програмах та обмінах. А Джозеф Букбайндер поділився, що програма передбачає не тільки навчання, але й розваги – поїздки до літніх таборів, незабутні вікенди.

Примножила теплі привітання і голова Луганського обласного відділення УБА Риб’янцева Інна Павлівна, наголосивши, що учні мають пишатися тим, що у Старобільську розгортається така програма, яка не тільки дає змогу пізнати світ та проявити себе, але й покращити власне місто, піднести його культуру.

Учні, зі свого боку, теж приготували неочікувані сюрпризи для гостей, зокрема й іноземних. Діти заспівали пісню популярного американського інді-рок-гурту ‘’Imagine Dragons’’ – ‘’ Whatever it takes’’ (‘’Чого б це не коштувало’’). Також подарували американським гостям зроблені власноруч листівки з побажаннями.