Сучасна Україна. У Києві ви можете зустріти відьму Гурунду, що час від часу прилітає на своїй супершвидкій мітлі до столиці за покупками. А ще серед звичайних школярів є можливість натрапити на таку ж звичайну дівчинку на ім’я Соня, яка, між іншим, має найкращого друга – рожевого Чудового Чудовиська на ім’я Чу. Але є ще країна Жаховиськ, яку населяють багацько незвичайних істот. Це і спритний Акулій Дракулович, з купою дивацтв Хуба Буба, Верховний Страхополох – вона ж відьма Гурунда, а ще Погане Поганисько, з котрим спритним героям доведеться вступити у двобій.

Ця книга – «Чудове Чудовисько і Погане Поганисько» Сашка Дерманського – є продовженням великої історії, де люди та  фантастичні істоти пліч-о-пліч долають абсолютне зло. Цим злом є Погане Поганисько. Думаємо, ви здогадуєтеся, які він має плани. Щоб заволодіти всім, чим можна, Поганисько намагається зруйнувати дружбу та довіру між героями. Але автор наголошує – не слід посягати на святе!

За це Поганисько  добряче «отримує на горіхи». Яким чином вірні друзі долають чудовиська, що стає їм на заваді – про це на сторінках книги :)

Також наголошуємо, що це абсолютно сучасна казка, яка насичена не тільки дивацькими персонажами, але й так би мовити «прикольною» мовою, жвавими діалогами, непідробними емоціями. Коротко кажучи, юним читачам відразу знайдуть спільну мову з персонажами-однолітками та «незвичайними» дорослими.

P.S. Коханнячко-зітханнячко теж є у цій книзі :)