Дорогі шанувальники детективних творів та пронизливих розповідей, нещодавно нас дещо «сколихнула» книга Вільяма Кента Крюґера «Звичайна вдячність» (оригінал. назва «Ordinary Grace»), і ми маємо поділитися з вами своїми враженнями.

Хлопчик Френкі 13 років розповідає про події літа 1961 року.  Він та його молодший брат Джейк видаються непосидючими й безтурботними хлопцями. Через надмірну допитливість та жагу знайти відповіді на всі питання  хлопці опиняються в епіцентрі жахливий подій, які перевертають усе шкереберть і в їхній родині, і в невеличкому містечку Нью-Бремен, де вони мешкають. Спочатку загадкова загибель маленького хлопчика Боббі, раптова смерть незнайомця та найбільша втрата для родини Френкі та Джейка, що призводить до руйнації свідомості героїв, забиття в темряві й спустошення.  Автор веде стежинами розгадки повільно, акцентуючи на кожній деталі.

Батько Френкі та Джейка є священником, якому довелося перед посвяченням у духовний сан пройти кола пела на війні.  Мати – регентша хору. Талановита дівчина Аріель – старша сестра – перлина, яку дбайливо оберігають батьки. Її майбутнє – стати геніальним музикантом, бо все місто захоплюється її грою на органі та вмінням створювати музичні твори.

Брати цінують та поважають батьків, обожнюють свою сестру. Але спокійне життя родини Драмів  опиняється на розпеченому вугіллі. На тлі спекотного літа розкриваються картини болісних втрат, одна з яких понівечить родину Драмів, загнавши всіх у глухий кут, сповнений страждань та болю.

Френк разом зі своїм найвідданішим другом Джейком  бажають понад усе вивести родину зі стану цілковитої розрухи, вдихнувши в неї нове життя.

Радимо прочитати твір «Звичайна вдячність». Ця книга містить дуже багато відповідей на питання, які ми часто ігноруємо, хоча й усвідомлюємо їхню значущість. Дякуємо авторові за спроможність переосмислити багато речей. Сподіваємося, ця книга й у вашій свідомості полишить цілющі сліди.