З дороги. Пил обтрусили, руки вимили, валізи розклали. Подумки ще збираємо всі частинки, але готові розказати про тріп. Отож, 11 – 14 червня взяли участь у школі-тренінгу «Як стати блогером».

Начіпляли на власний кейс достатньо.

Ручка перша – заняття. Перші два дні присвятили роботі з Наталею Соколенко, журналісткою, ведучою антикорупційної програми «Коло доброчесності».

Поради пані Наталі:

  • Заголовок – вирішує. Тому, має привертати увагу.
  • Емоціям «так». Блог крутий, коли щирий.
  • Пишемо від першої особи та посилаємося на власний досвід.
  • Оперативно реагуємо на тренди / виклики. Ніхто не хоче читати новини недільної давнини.

Третій день інтенсивили з Богданом Буткевичем, журналістом і телерадіоведучим. Ухопили й проковтнули фішки:

  • Здоровий індивідуалізм – те, без чого не вижити.
  • Головне завдання блогера – гакнути мозок читача. У світі, де соцмережі лідирують, це єдиний шлях завоювати аудиторію.
  • Блогер зараз не відрізняється від журналіста. Це теж медійник, робота якого важлива.
  • Не боятися писати і знімати блоги. Бо поки одні вагаються, інші вже роблять.

Заключний четвертий день присвятили роботі з Мариною Данилюк-Ярмолаєвою, журналісткою, телеведучею, піарницею. Поговорили про те, як жінці реалізуватися через блогерство.

Вигадати короткий і довгий заголовки, поділилися ідеєю свого майбутнього блогу, написати перші тексти, колективно докинути фішок, як покращити блог, – то друга ручка кейсу. Практика.

Ручка третя – поради. Їх слід шукати у книжках і серіалах. Отримали коротенький мастрід із «Ніколи не їжте наодинці» Кейт Феррацці та «Новини пласкої Землі» Ніка Дейвіса. А глянути слід мінісеріал «Найгучніший голос» від Fox News.

Ручка четверта – проєкт. Чотириденний тренінг проходив у межах проєкту «Голос жінки має силу 2020», який реалізує «Фундація прав людини» за підтримки Інституту міжнародних культурних зв’язків (Institut für Auslandsbeziehungen) та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина. За словами Євгена Фоміна, голови фундації, на школі у кожного є можливість дізнатися, як за допомогою активного блогерства донести свої думки щодо миру, діалогу та будь-яких питань соціально-політичної ситуації у вашому місті, селі чи громаді.

Новацією проєкту цьогоріч стали лідерки – амбасадорки, які представляють проєкт. Амбасадорками у Луганській області стали Анастасія Літашова, бібліотекарка Good library, Олена Романенко, медичний статистик, Катерина Котеленець, викладачка Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, Валерія Ткаченко, рессекретарка ГО «Inventors» і Катерина Ігнатенко, викладачка і психологиня ЛНУ імені Тараса Шнвченка.

Цьогоріч до проєкту приєднаються Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Полтавська, Сумська, Херсонська та Чернігівська області.

Пресцентр Good library